اخبار > کشف ۲۴۰ میلیون ریال سیر خارجی قاچاق در رودبار جنوب
 


  چاپ        ارسال به دوست

کشف ۲۴۰ میلیون ریال سیر خارجی قاچاق در رودبار جنوب

  از شاخص ترین مولفه هایی که در طول سال های گذشته باعث شده تا اقتصاد کشور با مشکلات عدیده ای مواجه شود، عدم توجه به مصرف کالای داخلی و جلوگیری از واردات بی رویه و کالاهای غیر ضروری بوده است.

مقوله ای که به کرات از سوی رهبر معظم انقلاب نیز تذکر داده شده است ،واردات کالاهای غیر ضروری به یک بیماری مسری در کشورتبدیل شده  و چرخهای اقتصاد کشور را به گل نشانده است.

سرهنگ رضا فیروز بخت فرمانده انتظامی شهرستان رودبارجنوب از کشف ۲۴۰ میلیون ریال سیر خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: مأموران ایستگاه بازرسی بهادرآباد حین کنترل خودروهای عبوری در محور کهنوج – جیرفت به یک دستگاه کامیونت حامل بار پیاز مشکوک و آن را متوقف کردند.
این مقام مسئول بیان داشت: در بررسی های انجام شده مشخص شد خودروی مذکور حامل سیر قاچاق است لذا خودرو به پارکینگ منتقل که در بازرسی از آن ۲۶۸ کارتن سیر قاچاق به وزن یکهزار و ۶۰۸ کیلوگرم کشف شد.
فرمانده انتظامی رودبارجنوب با اشاره به اینکه ارزش ریالی تقریبی محموله کشف شده ۲۴۰ میلیون ریال است بیان کرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف که به همراه محموله به مراجع قضایی معرفی شد.
سرهنگ فیروزبخت با تصریح بر اینکه جلوگیری از ورود کالاهای خارجی یکی از راه های کمک به اقتصاد داخلی و مهمتر از آن اقتصاد مقاومتی است افزود: بیکاری، عامل توقف چرخ دنده های تولید داخلی و در نهایت رکود اقتصادی ثمره وجود قاچاق کالا و واردات کالاهای خارجی است.
شهرستان رودبارجنوب در فاصله ۳۳۰ کیلومتری مرکز استان 

 


٠٩:١٧ - چهارشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٣٦٢٢٨    /    تعداد نمایش : ٧٠خروج
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب