اخبار > صادرات محصولات کشاورزی از جنوب به افغانستان انجام می‌شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای جنوب کرمان خبرداد:

صادرات محصولات کشاورزی از جنوب به افغانستان انجام می‌شود

 جنوب استان کرمان یکی از قطب های کشاورزی در کشور است اما هرساله کشاورزان این منطقه به دلیل کمبود امکانات حمل و نقل و درنهایت عدم وجود صنایع بالا دستی مانند بسته بندی شکیل و نبود بازاریابی علمی موجب می شود محصول کشاورزان روی دستشان بماند.

 

 

احسان عراقی‌زاده مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان روزگذشته در جمع خبرنگاران اظهار‌داشت: جنوب استان کرمان یکی از مناطق و قطب تولیدات محصولات کشاورزی کشور است.

 

 

وی با بیان اینکه زمینه روان‌سازی حمل به موقع محصولات کشاورزی جنوب کرمان امری ضروری است، تصریح کرد: در یک فاصله زمانی حجم زیادی از محصولات کشاورزی تولیدی جنوب استان کرمان وارد بازار می‌شود که سامان ‌دهی و حمل و نقل این محصولات کاری بزرگ و در عین حال با برنامه‌ریزی درست را می‌طلبد تا خسارتی به محصولات تولیدی وارد نشود.

 

 

وی با بیان اینکه تاخیر در ارسال محصولات، ضرر کشاورز و تاجر را به دنبال دارد که با توافق‌های صورت گرفته این مشکلات در کمترین زمان رفع می‌شود گفت: تیم منسجمی از ادارت کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای جنوب استان کرمان، سیستان وبلوچستان، اتاق‌های بازرگانی کرمان وسیستان و بلوچستان و جمعی از تجار جنوب کرمان در پایانه مرزی میلک در مرز ایران وافغانستان روند آسان‌سازی حمل و نقل محصولات کشاورزی و صادراتی جنوب استان کرمان را پیگیری می‌کنند.

 
عراقی زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جنوب استان کرمان یکی از قطبهای تولیدات محصولات کشاورزی کشور است زمینه سازی برای روان سازی حمل به موقع محصولات کشاورزی این منطقه امری ضروری است.

 
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای جنوب استان افزود: با رایزنی های صورت گرفته در سه محورتسهیل در حمل ونقل بار،زمان دریافت مجوزهای صادراتی و خروج از مرزو نوبت دهی ویژه برای حمل محصولات از پایانه صادراتی مرز میلک زمینه ورود آسانتر محصولات کشاورزی جنوب استان به مقاصد صادراتی در افغانستان مورد توافق قرار گرفت.


٠٩:٥٢ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٣٧٧٨٩    /    تعداد نمایش : ١٩٨خروج
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب